חבל יתיר "הצפון של הדרום"

פסיפס-בחבל-יתיר

חבל יתיר "הצפון של הדרום"

יום טיול חוויתי בחבל ארץ ייחודי בין הר למדבר

  • יער יתיר – ראשית של יער יתיר בפריצת דרכים כחלק מהאתגר הלאומי של פיתוח הנגב. ב- 1964 נטעו כאן יערני קק"ל את העצים הראשונים כנגד כל הסיכויים ולמרות זאת, היער הפך לגדול היערות בישראל.  יער יתיר משתרע על פני 30,000 דונם ונקרא על שמה של עיר הלווים המקראית יתיר ששכנה באזור בעבר.
  • חורבת ענים – שרידי בית הכנסת הקדום בעיירה היהודית ענים. בהכנ"ס נוסד במאה ה-4 לספירה והתקיים עד המאה ה-8. בית הכנסת בנוי אבני גזית גדולות שנדבכיהן שרדו לגובה שלושה מטרים. בקיר החזית קבועים שני פתחים בסגנון אופייני לבתי הכנסת מאותה תקופה. בתקופה המוסלמית המבנה שימש מסגד.
  •  
  • פסטיבל השקדיות בחבל יתיר – פריחת השקדיות בחודש פברואר הינו חגיגה לעיניים ולשאר החושים. בפברואר השקדיות כבר צובעות את הארץ בוורוד ולבן, ובמיוחד את חבל יתיר, סיור במטע עם חקלאי עם כל ההסברים הרלוונטים אודות השקדיה (שקד).
  • סוסיא הקדומה – "לגעת באבנים לגעת בהיסטוריה"-, נבקר בעיירה היהודית הגדולה מתקופת התלמוד אשר שכנה בספר המדבר. נבקר במערות מגורים, רחובות קדומים, מקוואות, מערת מילוט ,בתי בד וגתות, פסיפסים מרהיבים. גולת הכותרת הינו בית כנסת עתיק ומרשים הנמצא "בגובהה של עיר". לא נפסח על המיצג האור קולי שיחזיר אותנו 1500 שנה אחורה.
  • בת המדבר בתל שבע – מזה שנים רבות עוברים סודות הקוסמטיקה הטבעית הטהורה מדור לדור במשפחה הבדואית הענפה של מרים אבו רקייק – "בת המדבר". מפגש יוצא דופן עם בת המדבר, סיפורה האישי הנוגע ללב ומיזם הקוסמטיקה שהקימה.

שתפו חברים:

צרו איתי קשר:

רוני אהרוני – מרצה ומורה דרך

תפריט נגישות

מלאו פרטים ואחזור אליכם