קח תרמיל, קח מקל ובוא איתי אל הגולן

קח-תרמיל-קח-מקל

'קח תרמיל, קח מקל ובוא איתי אל הגולן…'

טיול לרמת הגולן

מצפה אופיר – על חודו של מצוק המשקיף מדרום רמת הגולן לכנרת, מחכה לכם מצפה אופיר: פנינת חמד אמיתית עם תצפית נוף מהממת לחרמון והרי הלבנון בצפון, לגליל, לעמקים ולהרי אום אל פאחם בדרום, אבל יותר מהכל – לכינרת. זה המקום לספר על המערכה על המים שהתרחשה בשניים 1964-1967.

סיור מודרך בכפר התלמודי "אום אל קנטיר" (קשתות רחבעם) לאתר מורשת לאומי של ציוני דרך עין קשתות , בו כפר יהודי מתקופת המשנה והתלמוד ובליבו בית כנסת מפואר. הכפר הקדום יושב מעל נחל סמך וצופה אל הכנרת והרי הגליל. בביקור באתר תוכלו להתרשם מבית הכנסת ובו היכלית ארון קודש שהיא השמורה והמפוארת ביותר שהתגלתה עד היום בארץ. בית הכנסת נחפר ושוחזר בשיטות טכנולוגיות מתקדמות שבסיומן הוא מתנשא למלוא קומתו הראשונה. אתר עין קשתות מציע ביקור במעיין הנובע אל תוך בריכות עתיקות ופינות צל. סרט וסיור רגלי.

מפל עיט – נחל עיט, הינו אחד הנחלים המתנקזים אל נחל היהודייה. ארכו כ 4 ק"מ ובמהלך הזרימה שלו, עקב הפרשי הגובה נוצרו לאורכו 2 מפלים מרשימים.  הנחל זורם לאורכו של קניון בזלתי עמוק, ובאזור שלמפל עיט ניתן לראות על הקירות שלצד המפל עמודוני בזלת קטנים שנוצרו בעת התגבשות הלבה ברמת הגולן.

נסיעה דרך "ציר המפלים" – סיור רכוב 

בעונת הפריחה נסייר בשמורת אירוס רמת הגולן

עינות סלוקיה – סיור רגלי קליל  לאורך שביל שבנוי מאבני בזלת מסותתות בו זורם נחל יפהפה, שמימיו נשפכים במפלונים מקסימים. מידי כמה מטרים נמצאות גם בריכות שכשוך מקסימות. השביל עובר גם לצד המים וגם בתוכם ולאורכו יש שלל פינות חמד מוצלות מעצי דולב, דקל, תאנה, תות ועוד – המתאימות לעצירת פיקניק או קפה.

שתפו חברים:

צרו איתי קשר:

רוני אהרוני – מרצה ומורה דרך

תפריט נגישות

מלאו פרטים ואחזור אליכם