טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין חייו ושיריו

טיול בעקבות אריק אינשטיין

טיול מזמר בעקבות אריק איינשטיין חייו ושיריו

"עטור מצחך זהב שחור"

אריק איינשטיין ז"ל היה לא רק הפס קול של שירי ארץ ישראל ומגדולי זמרי הדור, אלה גם אושייה תל אביבית ברמ"ח אבריו

הסיור מתמקד בכמה מתחנות חייו של אריק איינשטיין בעיר או המוזכרים בשיריו. בין היתר מקום הולדתו ברחוב גורדון, כסית, תיאטרון האוהל, בית מגוריו האחרון בחובבי ציון ובית הקברות טרומפלדור.

בסיור מקבל כל מטייל שירון משירי אריק איינשטיין אותם נשיר בליווי השמעת השיר המקורי.  

רחוב גורדון והבית בו נולד וגדל אריק – אריק איינשטיין, היה בנו של שחק תיאטרון ה"אוהל" יעקב איינשטיין והאב התגורר במתחם בתי המגורים של שחקני "האוהל". מי גר מולו וסביבו נראה ונסביר בסיור.

תיאטרון האהל – דרכו של אריק איינשטיין כבר לאחר שחררו מהצבא וחברותו ב"להקת הנח"ל, עת החל להופיע גם  כשחקן. תיאטרון "האוהל" בו שיחק גם אביו, ולימים שיחק גם אריק טרם עבר לשחק בהבימה.

"קפה כסית" – שפעל במשך  יותר מ-50 שנה ברחוב דיזנגוף. כסית היה המקום בו נהגה לבלות "הבוהמה" התל-אביבית של שנות  השישים עליה נמנה גם אריק איינשטיין. סיפורים והקלטות מעניינות אודות אריק בכסית, נשמיע בטיול.

"קפה/מסעדת קליפורניה" – השוכן לא רחוק מכסית בפינת פרישמן ודיזנגוף, שהיה אז בבעלותו של אייבי נתן, וגם בו נהג אריק איינשטיין לשבת.  

בית מגוריו של אריק – הבית בו התגורר אריק שנים רבות יחד עם רעייתו סימה ברחוב חובבי ציון. מבית זה הובהל אריק לבית החולים איכילוב ושם נפטר תוך זמן קצר.

בית העלמין טרומפלדור – תחנת חייו האחרונה של אריק איינשטיין. נסיים את הסיור במקום בו נקבר אריק  לטכס פרידה וגעגוע.

בבית העלמין לא נפסח על חלק מקיברי אושיות התרבות העברית במקום.

שתפו חברים:

צרו איתי קשר:

© כל הזכויות שמורות לרוני אהרוני – מרצה ומורה דרך

תפריט נגישות

מלאו פרטים ואחזור אליכם